Świąteczne wyprzedaże w Polsce i na świecie

Święta już za nami, czas więc na tradycyjne, poświąteczne wyprzedaże w sklepach. Handlowcy kuszą wielkimi obniżkami i zachęcają nas do skorzystania z niepowtarzalnej okazji zakupowej!

Choć Polsce daleko do rozmachu, z jakim wyprzedaże poświąteczne organizowane są w USA i Anglii, to jednak i nasi handlowcy zaczynają coraz chętniej wyprzedawać towar z ubiegłych sezonów zaraz po świętach. W większości galerii handlowych możemy skorzystać z 10, 20 a nawet przy wyjątkowym szczęściu z 50% obniżek cen na wybrane artykuły. Największą popularnością cieszy się zwykle wyprzedaż odzieży i obuwia – to tutaj handlowcy mają największe pole do popisu obniżkowego, a klienci do zyskania tańszych zakupów.

W szale poświątecznych wyprzedaży warto jednak pamiętać, ze choć ceny prezentują się trakcyjnie to niestety nie zawsze są tak niskie jak nam się to wydaje. Sprzedawcy często dzień przed wyprzedażą zmieniają wyjściowe ceny towaru na wyższe tak, by następnego dnia móc je „ściąć” o kilkanaście procent – i nierzadko wyłącznie do ceny, jaka na regale była wcześniej. Podczas szaleństw zakupowych warto więc uzbroić się w rozsądek i odrobinę logicznego myślenia.

Do prawdziwych wyprzedaży, takich, jakie mają miejsce w USA, Anglii czy Berlinie, Polsce daleko. To zagranicą możemy zyskać obniżki sięgające nawet 80%, dlatego jeśli mieszkamy w pobliżu granicy i zależy nam na faktycznych oszczędnościach: warto wybrac się na zakupy właśnie do zachodnich sąsiadów.