Allegro chce przejąć Agito

Mimo tego, że Allegro.pl jest największym polskim serwisem aukcyjnym odnotowującym tysiące transakcji dziennie, to chce powiększyć zakres swoich działań. W planach ma przejęcie serwisu Agito.pl.

Allegro zauważa duży potencjał drzemiący w Agito i ma nadzieję, że serwis ten pozwoli na jeszcze większą sprzedaż szerokiej gamy asortymentów po stosunkowo niskiej cenie. Przede wszystkim, istotny staje się handel detaliczny. Liczba klientów chcących bezproblemowo nabyć produkty, nie korzystając z aukcji stale wzrasta, natomiast coraz mniej osób ma ochotę licytować.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że Agito nastawia się na kontakt w formie b2b z małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Dzięki temu, mają one wzmocnić się, docierając do dużej rzeszy klientów i otwierając sobie drogę do większych zysków. To natomiast przekładałoby się na rosnącą popularność serwisów udostępniających opcje sprzedaży.

Agito to sklep, który funkcjonuje w sieci już od niemal dekady. W jego ofercie znajdują się różnorodne produkty. Pojawia się sprzęt AGD/RTV oraz inne elementy służące do wyposażenia domostw, ale też komputery i urządzenia z nimi współdziałające, sprzęt elektroniczny, a nawet kosmetyki, ubrania i akcesoria dla dzieci.

W przypadku Grupy Allegro byłby to już kolejny krok mający poszerzyć zakres jej funkcjonowania. Wcześniej serwis rozpoczął handel detaliczny przy pomocy klubu Markafoni.