Teatr na woli i sztuka Mimów

Rusza 10. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu – Teatr na Woli Tadeusza Łomnickiego znów zaprezentuje wyjątkowe przedstawienia, pokazy i sztukę wzbogaconą o ciekawe wydarzenia kulturalne. Bez słów!

Artyści z wielu zakątków świata (Hiszpania, Niemcy, Rosja, Włochy, USA, Czechy, Polska, Puerto Rico), Wrocławski Teatr Pantomimy na inauguracji ze swoim najnowszyms spektaklem „Osąd”, wizja sądu ostatecznego w wykonaniu Pawła Passiniego, Leszka Mądzika i Jerzego Kaliny – to tylko część atrakcji, jakie przygotował dla wiernych widzów tegoroczny festiwal.

Będzie również znany Teatr Jack&Joe z Włoch, który swoje spektakle dedykuje wielkiemu klownowi Carlowi Combaioniemu. Polski Teatr Formy pokaże „Sąsiada” – pantomimiczną nowelę w odcinkach, która zaciekawi nie tylko fanów niemych przedstawień. Życie kamienicy na poszczególnych piętrach, samotny los polonisty, który kocha się w podglądaniu innych – codzienność, życie i coś, co dotknąć może każdego z nas. Do galerii grzechów „Dark Trilogy” zaprosi nas Czeski Teatr Tantehorse. A sztuczki magiczne i teatr tzw. przedmiotu pokaże Bodecker / Neander Company z Niemiec.

Od 18 do 27 sierpnia będzie można wziąć udział w warsztatach pantomimy, rozmowach ze znanymi artystami tej sztuki, spotkaniach tematycznych. Dla fanów dobrego show w tradycyjnej i niełatwej sztuce mimu – dobra zabawa i wzruszenia gwarantowane.