Po sprzedaży wp.pl – będą zwolnienia

Wirtualna Polska

Połączenie portali Wirtualna Polska i o2.pl nie jest w żaden szczególny sposób odczuwane przez internautów, jednak zostanie mocno odczute przez pracowników obu serwisów. wp.pl planuje wkrótce dokonać znacznej redukcji kadry pracowniczej. Mowa o zwolnieniu nawet 100 osób. Zmiany strukturalne zapowiadał już jakiś czas temu obecny prezes Wirtualnej Polski Jacek Świderski, który podkreślał, że po połączeniu dwóch portali niezbędne jest dostosowanie ich obu do nowych, wspólnych celów obu jednostek. Według serwisu trojmiasto.pl, znaczne zwolnienia rozpoczęte zostały już w dwóch siedzibach Wirtualnej Polski. Dotyczą one zarówno pracowników zatrudnionych w Gdańsku, jak i tych z Warszawy.

Znane są nawet szczegóły warunków, na jakich zwalniani będą pracownicy portalu. Okazuje się, że każda z osób zatrudnionych w ramach umowy o pracę otrzyma trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Należy podkreślić, że pracownicy ci nie będą wcale zobowiązani do wykonywania pracy na rzecz serwisu. Jeżeli natomiast chodzi o osoby zatrudniane jako współpracownicy, to już teraz nie muszą oni świadczyć usług na rzecz Wirtualnej Polski, przez co znajdują się w zdecydowanie gorszej sytuacji.

Dlaczego ograniczenie liczby pracowników było konieczne? Przede wszystkim, chodzi o to, że po planowanym na ten miesiąc połączeniu biur Wirtualnej Polski i o2.pl niepotrzebnych będzie aż tak wielu podwładnych. Kompetencje części pracowników zostaną jedynie trochę poszerzone, jednak nie będzie podstaw do pozostawienia wszystkich pracowników zatrudnianych dotychczas w dwóch różnych portalach. Największa grupa zwolnionych ma pochodzić z działów redakcyjnych. Chociaż zwolnienia w gdańskiej siedzibie wp.pl rozpoczęły się już w pierwszej połowie lutego, to jednak w jego końcówce wyraźnie przybrały na sile. Jednego dnia zwolniono aż kilkadziesiąt osób.

Wirtualna Polska nie pozostawia jednak były pracowników samych sobie. Możliwość rezygnacji z wykonywania pracy w okresie wypowiedzenia ma dać im szansę na szybsze znalezienie nowego zatrudnienia. Poza tym grupa oferuje warsztaty rozwijające umiejętności, a także trwające kilka tygodni wsparcie związane z przygotowaniem papierów aplikacyjnych i znalezieniem ciekawych ofert pracy na stanowiskach podobnych do tych, które były pełnione przez konkretne jednostki w ostatnim czasie.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.