Festiwal filmów w Locarno

W dniach 3-13 sierpnia br. odbędzie się Festiwal w Locarno. Do 64. edycji zakwalifikowane zostały i polskie filmy. Oba wyprodukowała Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi.

Międzynarodowy Festiwal w Locarno pozwolił odkryć wiele gwiazd kina, a wśród nich np. Stanleya Kubricka, Milosa Formana, Spike’a Lee, Jima Jarmuscha i wielu innych artystów. W dniach 3-13 sierpnia b.r. odbędzie się on po raz 64. Polskimi produkcjami, które będą miały okazję zostać przedstawione na międzynarodowej arenie są filmy krótkometrażowe.

  1. Pierwszy z nich to „Bez śniegu” reżyserowany przez Magnusa von Horna, który zdobył już szereg nagród na polskich festiwalach filmowych.
  2. Drugi to „Opowieści z chłodni” Grzegorza Jaroszuka, który również został już doceniony w naszym kraju. Krytycy, ale i kinomaniacy mają wielkie nadzieje na to, że festiwal otworzy Polakom furtkę do dalszej kariery.

Obraz Magnusa von Horna opowiada o pewnej zbrodni. Do przejmujących wydarzeń doszło w ogrodzie mężczyzny, który strzelił do dwóch chłopców. Jednego zabił na miejscu, drugiemu udaje się przeżyć, chociaż jest ciężko ranny. Natomiast „Opowieści z chłodni” to film opowiadający o pracy w supermarkecie. Dwoje najgorszych pracowników próbuje w trybie natychmiastowym znaleźć cel w życiu i określić plany na przyszłość.