Zdrowie kobiety i jego znaczenie

Dlaczego zdrowie kobiety jest tak ważne dla całej jej rodziny? I dlaczego gdy matka jest chora, cierpią na tym dzieci, partner i cała okolica łącznie z sąsiadami?

Nie bez powodu mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch, ale jeśli przyjrzeć się temu głębiej, to warto dodać, że w zdrowym ciele kobiety – zdrowie całej jej rodziny. Może to wprawdzie zabrzmieć stereotypowo, ale prawda jest taka, że gdy choruje matka rodziny, wówczas cierpią na tym absolutnie wszyscy, którzy mają z nią bezpośrednią styczność.

Podczas konferencji „Zdrowa kobieta – zdrowa rodzina”, którą zorganizowało ostatnio Collegium Medicum specjaliści podkreślali jak ważne jest to, by matka, kobieta, dbała o siebie, robiła regularne badania, chodziła do specjalistów – bo to przecież od jej samopoczucia i dobrego stanu zdrowia zależy samopoczucie dzieci, ich rozwój na różnych etapach dorastania i relacja z partnerem. Specjaliści niejednokrotnie podkreślali, że choć rolą kobiety nie jest już dzisiaj wyłącznie wychowywanie potomstwa, ale również realizowanie własnych pasji i ambicji, to bez odpowiedniej troski o zdrowie, żadnego z tych szczytnych celów nie uda się osiągnąć.

Profilaktyka przede wszystkim! – to dzięki badaniom robionym jeszcze przed daną chorobą, kobiety mają szansę w pełni się wyleczyć, zwłaszcza, gdy dotyczy to chorób nowotworowych, które potrafią odebrać kobiecie nie tylko chęci do życia i walki o nie, ale również zapał do wychowywania dzieci, które tak mocno potrzebują zdrowej matki.