Chińczycy w FSO

W lipcu FSO ujawniło, że trwają rozmowy nad rozpoczęciem w ich fabrykach produkcji nowego samochodu. Zaznaczyło, iż chodzi o firmę spoza Europy.

Wnioskując z sytuacji w branży mogą to być Chińczycy. Koreańscy giganci, Hyundai i Kia, otworzyli fabryki w Czechach i na Węgrzech, Chevrolet bez problemu realizuje zamówienia wspierając się importem z Korei, Chińczycy zaś ostatnio przeprowadzają zmasowaną inwazję na europejski rynek motoryzacyjny. Pojawiły się pogłoski, że FSO miałoby nawiązać współpracę z firmą Chery Automobile.

Firma ta istnieje od 1997 roku, a od 1999 produkuje samochody. W chwili obecnej w swojej ofercie ma 12 modeli, a jej sława na naszym kontynencie nie jest raczej dobra, gdyż wiąże się z oskarżeniami o bezprawne kopiowanie modeli innych marek. Sprawa ta jest między innymi związana z Chery QQ3 uznanego za kopię Chevroleta Spark. Właśnie ten maluch jest typowany jako model dla FSO. Oprócz niego w grę wchodzą A3 i A1, większe auta, jednak wciąż mające szanse przebić się dzięki cenie. Reszta asortymentu Chery to pojazdy bardziej luksusowe i raczej ciężko byłoby z nimi zaistnieć na europejskim rynku.

The following two tabs change content below.