Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Dixit – gra planszowa dla ludzi z wyobraźnią

Jeżeli od gier planszowych odstraszają Cię skomplikowane zasady, Dixit może się okazać hitem akurat dla Ciebie. Jak w nią grać jest w stanie zrozumieć nawet dziecko.

Nie oznacza to jednak, że rozgrywka jest nudna, prosta czy schematyczna. Wręcz odwrotnie. Dixit bywa nazywany grą wyobraźni, gdyż swoją atrakcyjność opiera właśnie na imaginacji grającego. W podstawowym zestawie otrzymujemy 84 karty oraz planszę i pionki do zaznaczania punktacji. Prawdę powiedziawszy do grania wystarczyłyby same karty, gdyż punkty można sobie zapisywać na kartce. Jednak fajnie jest mieć przy sobie cały zestaw, a to chociażby z uwagi na bardzo atrakcyjną szatę graficzną.

Krótko o przebiegu rozgrywki. W każdej turze jeden z graczy staje się Narratorem. Spośród swoich kart wybiera jedną i pozostałym uczestnikom gry prezentuje związane z nią skojarzenie. Może to być cokolwiek: słowo, zdanie, historyjka, piosenka, gest czy nawet brawurowo odegrana scenka. Każdy gracz wybiera ze swoich kart taką, która najlepiej pasuje do skojarzenia. Powstałą z wybranych kart pulę należy przetasować. Biorący udział w rozgrywce próbują wskazać kartę należącą do Narratora (odbywa się głosowanie). Od trafności ich zgadywania zależy kto dostanie punkt.

Zasady są więc bardzo proste, a jednocześnie pozwalają uzyskać niesamowite bogactwo interakcji. Rozgrywka w Dixit jest bardzo wesoła i żywiołowa. To doskonała propozycja na spotkanie ze znajomymi.

The following two tabs change content below.