Dorobić na święta

Jeśli szukasz okazji do zarobienia dodatkowych pieniędzy, właśnie zaczyna się dla Ciebie dobry okres. W przed świętami jest istny wysyp ofert pracy tymczasowej.

Możliwość tym bardziej warta rozważenia, że prezenty dla bliskich są ogromnym obciążeniem dla budżetu i zazwyczaj, aby je kupić, musimy się zapożyczyć lub szukać dodatkowego źródła dochodu. W połowie grudnia zaczyna się naprawdę gorący okres w handlu. Dzięki temu pojawia się mnóstwo ofert dla sprzedawców, hostess oraz osób prowadzących akcje promocyjne. Ilość ogłoszeń dotyczących tych pierwszych wzrasta nawet dwukrotnie!

Pracodawcami są głównie sklepy – hipermarkety, które w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie uruchamiają mnóstwo dodatkowych stoisk np. z choinkami, karpiami czy świątecznymi słodyczami. Potrzebują więc większej ilości sprzedawców oraz kasjerów. Chętnie zatrudniają także hostessy. Jednak absolutną elitą wśród pracowników tego sezonu, jeśli chodzi o zarobki, są Święci Mikołajowie. Mogą oni liczyć na oferty nie tylko z hipermarketów, centrów handlowych, ale też na zamówienia prywatne i od firm. Odwiedzenie jednego miejsca i wręczenie prezentów to często dochód rzędu 100, a nawet kilkuset złotych (w przypadku imprez firmowych).

Ruch w handlu oznacza też więcej pracy związanej z logistyką. Okazję do zarobienia mają kierowcy, magazynierzy oraz pakowacze. Stawki są oczywiście uzależnione od wielkości miast i bliskości świąt.

The following two tabs change content below.