Google Nexus Tab jeszcze tańszy (149$)

Asus MeMo 370t

Tablet Google robi mnóstwo zamieszania, chociaż nie ma go jeszcze na rynku. Firma bardzo oszczędnie udziela informacji na temat produktu, dlatego w lot są podchwytywane wszystkie przecieki i plotki. Najnowsze mówią o tym, że tablet Google będzie jeszcze tańszy, niż zapowiadano pierwotnie. Planowana cena ma się zmieścić w przedziale 149-199 dolarów.

Pierwsza wersja mówiła o zakresie cenowym 199-249 dolarów. Za te pieniądze gigant z Mountain View chciał zaoferować użytkownikom urządzenie o atrakcyjnej specyfikacji i rewelacyjnym wsparciu. Po ostatnio dokonanym połączeniu kilku usług w platformę Google Play oczywiste się stało, że tablet Nexus będzie służył do nakręcania na niej ruchu. Jego zadanie jest więc analogiczne do tego, które Amazon postawił Kindle Fire. Podobna ma być również strategia – Google chce sprzedawać swój sprzęt po kosztach lub poniżej kosztów, nastawiając się na to, iż zarobi na sprzedawanych za jego pośrednictwem usługach.

Takie nastawienie od razu ustawiło nadchodzący tablet Google w roli bezpośredniego przeciwnika Kindle Fire. Zapowiadany przedział cenowy 199-249 dolarów pozwalał spodziewać się, iż koszt zakupu obydwu urządzeń będzie podobny. Jednak wyciekły nowe informacje, według których za Nexusa tab zapłacimy być może zaledwie 149 dolary.

Niestety nie jest tak różowo, jak mogłoby się wydawać. Pierwotnie Google zapowiedział, iż wyposaży tablet w procesor Tegra 3. Teraz jest już mowa o dwurdzeniowym układzie. Oczywiście to jeszcze nie pozwala rozstrzygać o potencjale sprzętu, ponieważ nadal nie wiadomo, jaki będzie to procesor oraz jakim układem graficznym zostanie uzupełniony. Podobnie wciąż w sferze spekulacji pozostaje ekran Nexusa. Jedyny pewnik to 7-cali. Nie wiadomo z jaką rozdzielczością i w jakiej technologii wykonany. Krążą plotki, iż może to być AMOLED, co sugerowałoby, że producent tabletu, Asus, będzie współpracował z Samsungiem.

Na zdjęciu znajduje się tablet Asus MeMo 370T, na bazie którego prawdopodobnie powstanie Nexus.

The following two tabs change content below.