Google szykuje serwis społecznościowy

Masz konto emailowe Gmail? Korzystasz z przeglądarki Chrome? Twoją ulubioną wyszukiwarką jest Google? Już niebawem będziesz miał serwis społecznościowy z tej samej firmy.

Google niezbyt się z tym afiszuje, ale zdaje się, że trwają prace nad społecznościowym serwisem Google Me. Nic dziwnego, iż obserwując spektakularne sukcesy Facebooka internetowy gigant zamarzył o tym, aby odkroić sobie kawałek tego tortu. Pomysł dobry, jednak trzeba jeszcze mieć dobry sposób na zdobycie części zdominowanego przez Facebooka rynku. Strategia Google wydaje się być już opracowana. Według speców z tej firmy kluczem do sukcesu są gry udostępniane członkom społeczności.

W związku z tym firma Google od pewnego czasu prowadzi intensywne rozmowy z producentami gier komputerowych. Wśród nich są tacy potentaci jak Playdom, Playfish czy Game Network Inc. Oni też mają powody do zadowolenia, gdyż wejście Google na ten rynek złamałoby niemal monopolistyczną pozycją Facebooka i dało deweloperom większą swobodę działania.

The following two tabs change content below.