Jest praca w wojsku

praca w wojsku - spot

Począwszy od święta Wojska Polskiego w telewizji emitowany jest spot mający na celu zachęcić do wstępowania w szeregi polskiej armii.

„Dziennik Polski” wylicza, że w naszej armii służy 38 tysięcy szeregowych, a powinno być 40 tysięcy. W chwili obecnej jest więc 2 tysiące wakatów. Stąd kampania reklamowa armii. Jej hasło brzmi „Szeregowi zawodowi. Siła charakteru, moc możliwości”. Rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej, Jacek Sońta, jest przekonany, iż nie będzie problemu z zapełnieniem wolnych etatów. Jednocześnie zapewnia, że armia nie będzie rekrutowała przypadkowych osób. Pierwszeństwo będzie przysługiwało żołnierzom posiadającym kontrakty w Narodowych Służbach Rezerwowych – jest to grupa 10 tysięcy potencjalnych kandydatów.

Praca w wojsku może być interesującą alternatywą dla młodych ludzi. Tym bardziej, że w kraju mamy wysokie bezrobocie. W armii szeregowy znajdzie nie tylko pracę i płacę, ale też też możliwość zdobycia przydatnych umiejętności. Życie zawodowego szeregowego nie jest jednak pozbawione trosk. Zgodnie z obecnym prawem, służba kontraktowa nie może trwać dłużej niż 12 lat. Kto w tym czasie nie rozwinie się, nie przejdzie kursu oficerskiego i nie awansuje na wyższy stopień, pożegna się  z mundurem.

 

 

Informacje o rekrutacji do wojska dostępne są na stronie MON.

[źródło: Dziennik Polski]

The following two tabs change content below.