Latające tramwaje

Ryanair to niekwestionowani mistrzowie cięcia kosztów. Są także pionierami proponującymi zaskakujące rozwiązania. W ostatniej ankiecie zapytali klientów, czy zdecydowaliby się na ‚stojący lot’?

W ostatnich latach w branży lotów pasażerskich wiele się zmieniło. Nikt chyba się nie spodziewał, że transport lotniczy będzie tak tani i łatwo dostępny. Tendencja do rozpowszechniania podniebnego podróżowania utrzymuje się. Wciąż pojawiają się nowe sposoby na cięcie kosztów. Czasami są dyskusyjne i kontrowersyjne, jak np. propozycja wprowadzenia opłaty za WC na pokładzie samolotu.

W Ryanair spece od ekonomii wpadli na nowy, wyśmienity pomysł, który nieśmiało przedstawiają w formie ankiety. Zadali klientom pytanie, czy byliby oni skłonni odbyć podróż lotniczą na stojąco. 66% respondentów odpowiedziało, że a i owszem, o ile wiązałoby się to z obniżeniem ceny biletów. Firma podobno już rozmawia z odpowiednimi urzędami w Stanach Zjednoczonych i Europie. Być może już niedługo w samolotach będziemy się tłoczyć niczym w tramwajach walcząc o miejsce przy uchwycie.

 

The following two tabs change content below.