Niezdrowa dieta wpływa na cerę

Kiepska dieta odbija się na naszym zdrowiu. To oczywistość, o której każdy wie. Nie każdy jednak zwraca uwagę na to, iż stan zdrowia w dużym stopniu determinuje nasz wygląd.

Jeśli bez skutku staramy się nadać blask włosom, sprawić, by paznokcie były równe, a cera pozbawiona niedoskonałości, być może zamiast wydawać fortunę na leki i suplementy, powinniśmy baczniej się przyjrzeć temu, co ląduje na naszym talerzu. Dietę powinniśmy rozumieć nie tylko jako rygorystyczne ograniczanie, mające na celu spadek wagi. To po prostu racjonalny sposób odżywiania się. Aby jedzenie stało się naszym lekarstwem, należy rozsądnie wybierać produkty spożywcze. Znaczenie ma nie tylko unikanie pożywienia uznanego za „śmieciowe” (np. fast foody), ale też dobieranie menu zależnie od pory roku.

Wielu lekarzy, a także osób walczących z trądzikiem, twierdzi, że kluczowe znaczenie dla zdrowego wyglądu cery ma unikanie węglowodanów. Na liście produktów zakazanych pojawiają się także produkty wysoko przetworzone, wysokobiałkowe, a także mięso z farm, gdzie zwierzęta są dokarmiane hormonami. To ostatnie zaburza naszą gospodarkę hormonalną, w takim stopniu, iż obecnie jest przyczyną przedwczesnego dojrzewania płciowego dzieci. Nic więc dziwnego, że takie pożywienie może wywołać w naszym organizmie istną burzę i sprawić, że cera będzie wyglądała tragicznie.

Najlepszą receptą dla osób dbających o wygląd i zdrowie jest uważne przyglądanie się swoim reakcjom. Trzeba poznać własny organizm, to jak reaguje na konkretne pożywienie, ponieważ każdy z nas ma trochę inne preferencje. Dzięki temu będziemy wiedzieli czego powinniśmy unikać. Druga rzecz to dbanie o dużą ilość witamin w diecie. Najlepiej, jeśli trafią do nas w warzywach i owocach. W razie, gdy mamy problem z realizacją tego wymogu, możemy się wspierać suplementami. Dla zdrowej cery kluczowe znaczenie mają witaminy z grupy B (B2, B6, B3 nazywana PP lub niacyną) oraz witamina A.

The following two tabs change content below.