Nowa powieść autorstwa J.K. Rowling

JK Rowling

Być może już niebawem J.K. Rowling przestanie kojarzyć się tylko z nieletnim czarodziejem. Pisarka jeszcze we wrześniu wydaje nową powieść, tym razem adresowaną do dorosłego czytelnika.

Nie wiem, czy powoduje to jej frustrację, ale Rowling niewątpliwie stała się pisarką uwięzioną w jednej historii. Kojarzy się z Harrym Potterem i amen. Pewnie wiele osób nie wierzy, że autorka potrafi napisać coś w całkiem innym stylu, adresowanego do innego czytelnika, niż dzieci i młodzież. Sceptycy już niebawem będą mogli się przekonać, jak wszechstronny jest talent twórczyni Harry’ego Pottera – J.K. Rowling 27 września 2012 roku opublikuje w Wielkiej Brytanii nową powieść zatytułowaną „The Casual Vacancy„.

Będzie to książka przeznaczona dla dorosłego czytelnika. Akcja osadzona w prowincjonalnym miasteczku zogniskuje się wokół wyborów na zwolnione miejsce w radzie parafialnej miejscowego kościoła. To, zdawałoby się, nie aż tak ważne stanowisko poróżni całą lokalną społeczność, ujawniając obłudę i kołtuństwo.

W Polsce nowa powieść J.K. Rowling będzie wydana przez Znak w nieznanym jeszcze terminie.

The following two tabs change content below.