Operacje plastyczne w Polsce

Rynek chirurgii estetycznej w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Nie tylko coraz więcej Polaków decyduje się na takie zabiegi. Z usług naszych klinik korzystają też zagraniczni goście.

Łódź stała się polskim centrum chirurgii plastycznej. To tam funkcjonują najpopularniejsze kliniki zajmujące się poprawianiem wyglądu. Wśród ich klientów znajdziemy zarówno obcokrajowców, jak i Polaków. Zróżnicowany jest również przekrój, jeśli chodzi o wiek. Nastolatka w poczekalni przed gabinetem to już normalny widok. Jeszcze niedawno zabiegi na tej grupie wiekowej były rzadkością, a obecnie powiększenie piersi jako prezent na osiemnastkę nikogo już nie dziwi. Najmłodsi pacjenci mają 8 lat i motywuje ich to, że chcą dobrze wyglądać na Pierwszej Komunii Świętej.

Wśród hitów chirurdzy plastyczni wymieniają powiększanie piersi oraz coraz popularniejsze operacje intymne. Na te ostatnie decydują się zarówno kobiety, chcące nadać perfekcyjny wygląd wargom sromowym, jak i panowie. Im zależy na powiększeniu rozmiarów penisa. Oni także decydują się na operacyjne powiększanie mięśni, które odbywa się poprzez przeszczepianie tkanki tłuszczowej. Dzięki temu mogą wyglądać jak Pudzian nie poświęcając temu żadnego wysiłku.

Motywacja pacjentów jest zróżnicowana. Istnieje pewna grupa przypadków, gdzie operacja plastyczna jest raczej koniecznością. Jej celem jest zlikwidowanie wady genetycznej lub nabytej, która utrudnia funkcjonowanie. Takie zabiegi często są refundowane z NFZ (np. operacja przegrody nosowej). Jednak rośnie liczba osób udających się do chirurgów plastycznych z bardziej subiektywnych powodów. Bywa, że są to osoby publiczne, przekonane, iż zabieg jest konieczny dla ich kariery. Lecz lwią część stanowią niezadowoleni ze swojego wyglądu, chcący poprawić sobie kształt ust, nosa czy uszu tak, aby wyglądały, w ich przekonaniu, idealnie.

The following two tabs change content below.