Polskie książki nie w Amazonie

Jakiś czas temu było głośno o tym, że polskie książki są już dostępne w największej internetowej księgarni Amazon. Niestety teraz księgarnia usuwa je ze swojej oferty. Dlaczego?

Wszystko przez nieodpowiedni sposób dodawania książek przez autorów. Jako że Amazon nie podpisał do tej pory umowy z żadnym polskim wydawnictwem, autorzy musieli udostępniać je na własną rękę.Wykorzystywali w tym celu program Kindle Direct Publishing.

Niestety jak do tej pory nie umożliwiał on publikowania książek w języku polskim, a jedynie angielskim, niemiecki, francuskim, włoskim, hiszpańskim oraz portugalskim. Autorzy wykorzystywali więc lukę w regulaminie, przyporządkowując swoje książki do kategorii „języki obce”.

W ten sposób swoje książki sprzedawali z pominięciem wydawnictwa między innymi Szymon Adamus, Piotr Lipiński i Aleksander Sowa.

Jakiś czas temu ich książki zaczęły jednak znikać z półek Amazon. Księgarnia usuwa bowiem ze swoich zasobów książki przypisane do kategorii „języki obce”.

Co w takiej sytuacji mogą zrobić polscy autorzy? Pozostaje im czekać, aż program Kindle Direct Publishing umożliwi im publikowanie w języku polskim. Innym rozwiązaniem jest podpisanie umowy przez Amazon z którymś z polskich wydawnictw, jednak jak na razie nic tego nie zapowiada. Polacy muszą więc uzbroić się w cierpliwość.