Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Powstaje film o polskich blogerach

Internet jest medium, które daje niepowtarzalną wolność ekspresji oraz poszukiwania informacji. „Blogersi” to właśnie powstający film o osobach wybijających się z sieciowego szumu.

Wolność oznacza, że każdy może zaistnieć ze swoim przekazem. To zaś powoduje powstanie straszliwego zgiełku. Dzisiaj bardzo ciężko wybić się na tyle, aby zostać zauważonym. W wyszukiwarkach po wpisaniu danej frazy będącej tematem naszego artykułu wyskoczymy na tak odległym miejscu, iż nikt nigdy do nas nie dotrze. Niemal niemożliwością też wydaje się zainspirowanie innych na tyle, by rozprzestrzeniali po sieci informację o istnieniu naszej witryny. Jednak jest grupa ludzi, którym się to udało. O najbardziej wpływowych polskich blogerach będzie opowiadał film „Blogersi”.

W Warszawie właśnie ruszyły zdjęcia. Bohaterami będą nie tylko autorzy blogów, ale też ich czytelnicy oraz przedstawiciele mediów i politycy. Zamysłem reżysera (Jacek Rybus) jest odpowiedź na pytanie „Czy powstaje nam V władza?”.

– Efektem licznych spotkań będzie film o polskiej blogosferze, pokazujący po raz pierwszy w ten sposób w Polsce blogerów i próbujący odpowiedzieć na pytanie, czy blogerzy to dzisiaj „V władza” w Polsce? – mówi Jarek Rybus. – Szukamy odpowiedzi na pytania, czy spotkania blogerów z najwyższymi władzami w Polsce oznaczają, że rośnie nam nowa siła opiniotwórcza, tym razem w cyberprzestrzeni? Na ile jest to moda, a na ile rzeczywista siła przekazu, która powinna być doceniana nie tylko przez marketerów, ale i polityków? Kto bloguje i czy blog to na pewno dzisiaj tylko pamiętnik internetowy? Chcemy sprowokować do dyskusji, ale też pokazać, kim są blogerzy, co robią na co dzień, pokazać obie strony blogowania, również kontrowersyjne. Pokażemy także tych mniej znanych blogerów.

The following two tabs change content below.