Samsung Slate PC – zaporowa cena

Samsung Slate PC

Na targach IFA 2011 w Berlinie Samsung zaprezentował interesujący tablet pracujący na systemie Windows 7. Już wtedy wiadomo było, iż sprzęt do tanich należeć nie będzie. Jednak ujawniona na dniach oficjalna cena wielu może i tak zaskoczyć – Slate PC jest dostępny za 6999 złotych.

Slate PC przez producenta jest nazywany komputerem przenośnym. Ma łączyć w sobie zalety tabletu oraz laptopa, czyli mobilność oraz wygodę pracy. Osiągnięto to rozdzielając go na dwa moduły – dotykowy ekran o przekątnej 11,6 cali oraz stację dokującą, po podłączeniu do której Slate zamienia się w notebooka. Sprzęt jest adresowany do klienta biznesowego.

Co otrzymujemy za 7 tysięcy złotych wydanych na Slate’a? Specyfikacja urządzenia prezentuje się bardzo interesująco: ekran pokryty Gorilla Glass, o rozdzielczości 1366×768, 4GB RAM-u, dysk SDD 128GB, 3G, WiFi, Bluetooth 3.0, aparat 3 Mpix, kamera 2 Mpix, procesor Intel Core i5 oraz układ graficzny Intel HD 3000. Samsung Slate PC waży 860 gram i ma 12,9 mm grubości. Jak podaje producent, czas pracy na baterii wynosi do 7 godzin.

Na papierze wygląda to bardzo interesująco. Ciekawe, czy testy potwierdzą, że na Slate jest wart swojej ceny.

The following two tabs change content below.