Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Stare auto, nowa tapicerka

Posiadanie leciwego auta nie oznacza, że jego wnętrze musi być wytarte, brudne i zużyte. Tapicerstwo samochodowe to rozwinięta branża. Za rozsądne pieniądze wymienisz pokrycie wnętrza!

Mimo że na rynku działa wielu rzemieślników o tej specjalności, mało który kierowca w ogóle rozważa możliwość wymiany lub odświeżenia tapicerki. Wyjątkiem są posiadacze aut ze skórzanym pokryciem – oni często decydują się na wykonanie renowacji. Jednak w niektórych przypadkach nawet odrestaurowany materiał będzie wyglądał kiepsko. Po prostu jest zużyty i uszkodzony. Wtedy warto rozważyć opcję jego wymiany.

Usługi tapicerów samochodowych wbrew pozorom nie są aż tak drogie. Oczywiście, jeśli chcemy mieć wnętrze pokryte skórą, zapłacimy za to kilka tysięcy (od 3 do 5, zależnie od wielkości auta). Jednak wciąż jest to kwota mniejsza niż koszt fabrycznego pokrycia. To dosyć ciekawe, bo przecież tutaj zapłacimy za ręczne wykonanie, które gwarantuje dużo wyższą jakość. Poza tym decydując się na taką usługę możemy przebierać w kolorach, materiałach i sposobach szycia. Dzięki temu nasz samochód ma szansę zyskać niepowtarzalny charakter.

Warto wiedzieć, że oprócz wymiany pokrycia, tapicer może też wykonać kompletny remont foteli. W zakres tej usługi wchodzi wymiana elementów regulacji położenia siedziska, wymiana gąbek, sprężyn, a nawet remont całego stelażu. Dla marzących o dodatkowym luksusie istnieje opcja wstawienia ogrzewania.

The following two tabs change content below.