ThinkPad X1 – supercienki notebook Lenovo

Lenovo wkracza na rynek ultracienkich laptopów. Nowy model tej marki będzie miał zaledwie 17 milimetrów grubości. ThinkPad X to sprzęt kontynuujący dobre tradycje tej serii komputerów.

Miłośnicy ThinkPadów znajdą w nowym „Iksie” wszystko to, za co pokochali poprzednie modele. Przede wszystkim zachowano więc ergonomię i styl klawiatury, łącznie z TrackPointem, czyli charakterystyczną czerwoną, analogową gałką wpasowaną między klawisze i służącą jako alternatywa dla touchpada. Poza tym klawiatura jest odporna na zalanie (standard stosowany przez Lenovo). Modyfikacje są zdecydowanie na plus, ponieważ usunięto zbędne, przestarzałe przyciski, ich funkcjonalność łącząc z innymi. Dla osób lubiących popracować sobie nocą, dużym udogodnieniem będą podświetlane przyciski, dzięki czemu na komputerze będzie można w pełni komfortowo pracować bez zewnętrznego źródła światła.

Tyle, jeśli chodzi o cechy odziedziczone po starszych braciach z serii ThinkPad. Poza tym ThinkPad X1 jest konstrukcją bardzo innowacyjną. Jego grubość to zaledwie 17 milimetrów. Mimo takich rozmiarów sprzęt waży 1,72 kilograma, czyli porównywalnie ze zdecydowanie grubszym modelem Edge 13. Jest to wynikiem zastosowania solidnej i bardzo stylowej magnezowej obudowy. Do tego dochodzi ekran powleczony warstwą szkła Corning Gorilla. Cała konstrukcja jest na tyle wytrzymała, że z powodzeniem przeszła wojskowe testy. Oznacza to, iż ThinkPad X1 nie zawiedzie w żadnej sytuacji.

Mobilność sprzętu podciągnięto na nowy poziom nie tylko dzięki poręczności i odporności na uszkodzenia. Warta uwagi jest również bateria. Według producenta starczy ona na ponad 5 godzin pracy, zaś jej naładowanie do 80% ma zająć zaledwie pół godziny. Ten zadziwiający wynik osiągnięto dzięki zastosowaniu nowej technologii Lenovo – RapidCharge. Jeżeli taki zapas energii nam nie wystarcza, dostępna będzie zewnętrzna bateria wydłużająca czas pracy do 10 godzin.

Miniaturyzacja nie odbyła się kosztem wydajności. Sercem ThinkPada X1 będą procesory Intela z serii i3, i5 i i7 (drugiej generacji – Sandy Bridge). Do tego do 8 GB pamięci RAM i dysk twardy SSD o pojemności 160 GB. Wyposażony w złącze HDMI laptop ma świetnie radzić sobie z multimediami, dając sygnał wideo i audio wysokiej jakości.

Ceny nowego ThinkPada X1 zaczynają się od 1399 dolarów.

 

The following two tabs change content below.