Zniżki na samochód w zakupach grupowych

Całkiem niedawno na polskim rynku pojawiły się portale takie jak Gruper.pl czy Groupon.pl pozwalające na grupowe zakupy usług i różnych towarów. Teraz ten sam model handlu zrealizowano w motoryzacji.

Spółka Innova GJK stworzyła serwis GrupoweAutozakupy.pl, który w przybliżeniu funkcjonuje tak jak wspomniane już witryny. Czyli wygląda to tak, że portal umożliwia ludziom zebranie się w grupę zainteresowaną zakupem jednego rodzaju samochodu. Dzięki temu mogą oni liczyć na zniżki od dilera. Jak zapewniają właściciele serwisu, najniższe upusty będą na poziomie 4%, w przypadku zaś dużych zakupów i drogich aut może to być nawet 1/5 ceny. Interesująca perspektywa, tym bardziej, że według szacunków minimalna ilość osób niezbędnych do zrealizowania transakcji nie jest „zaporowa” – wystarczy 3 zainteresowanych.

Po wejściu na stronę GrupoweAutozakupy.pl klient wypełnia prosty formularz, w którym podaje niezbędne informacje o pożądanym przez niego modelu samochodu. W czasie maksymalnie 3 dni od wysłania tych danych z interesantem telefonicznie kontaktuje się przedstawiciel portalu i uzgadnia szczegóły zapotrzebowania. Od tego momentu rozpoczyna się proces realizacji zamówienia. Pracownik firmy negocjuje najlepsze warunki z salonem i w czasie nie dłuższym niż 9 tygodni przedstawia ofertę klientowi. On może ją przyjąć lub odrzucić (na podjęcie decyzji ma tydzień). Jeżeli warunku mu odpowiadają, podpisuje umowę z serwisem. W krótkim czasie (maksymalnie trzy dni po tym, gdy GrupoweAutozakupy.pl otrzymają podpisany egzemplarz umowy) z klientem kontaktuje się przedstawiciel salonu i transakcja zostaje sfinalizowana.

Platformę Grupowe Autozakupy stworzył zespół fachowców, którzy dotychczas pracowali w branży motoryzacyjnej. Oprócz koordynacji zbierania grupy i negocjowania ceny, firma oferuje kredyty, leasing, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia, a także pakiety przedłużonej ochrony gwarancyjnej. Ich projekt ma umożliwić detalicznym klientom zakup samochodu ze zniżką dotychczas dostępną tylko firmom flotowym.

The following two tabs change content below.