Zwiedzanie Luwru z Nintendo 3DS

Luwr 3DS

zoetnet (Flickr)

Czy możliwa jest współpraca między tak szacowną i nobliwą placówką, jak muzeum w Luwrze i gigantem elektronicznej rozrywki, firmą Nintendo? Jak najbardziej. Efekty zaś są interesujące. Zwiedzający muzeum dostaną do dyspozycji aplikację, która zamieni przenośną konsolę w osobistego przewodnika.

Aplikacja opracowana przez Nintendo ma uczynić zwiedzanie najpopularniejszego na świecie muzeum sztuki jeszcze bardziej atrakcyjnym. Wirtualny przewodnik udostępniany zwiedzającym będzie zawierał mnóstwo materiałów audio oraz graficznych, które pozwolą pogłębić wiedzę odnośnie zgromadzonych w placówce kolekcji.

Program daje dostęp do interaktywnej mapy, która użytkownikowi nie tylko pozwoli orientować się w swoim położeniu na terenie muzeum, ale też dostarczy mu mnóstwa informacji, na które składają się między innymi komentarze oraz trójwymiarowe grafiki (przenośna konsola Nintendo 3DS jest wyposażona w ekran 3D). Aplikacja jest elastyczna i dzięki dużym możliwościom personalizacji pozwoli uczynić zwiedzanie Luwru jeszcze ciekawszym doświadczeniem.

Trwają również prace nad stworzeniem wirtualnego przewodnika na system iOS.

The following two tabs change content below.