Niechciany prezent – co zrobić z tym fantem?

Zdarza się, że zamiast wymarzonego upominku otrzymujemy prezent zupełnie nietrafiony. Jak się zachować w takiej sytuacji? Co zrobić ze zbędnym prezentem? Czy wypada oddać go komuś innemu?

Przede wszystkim należy przyjąć prezent z uśmiechem na twarzy i grzecznie podziękować.

Podziękowania nie powinny być zbyt wylewne ani zbyt głośne, powinniśmy zachowywać się w miarę swobodnie. Nie możemy przecież dopuścić do tego, żeby wręczający zorientował się, że prezent nie przypadł nam do gustu. 

Tego właśnie wymagają od nas zasady dobrego wychowania, ale i elementarna przyzwoitość. Kiedy emocje już opadną, a goście opuszczą nasz dom, pora zastanowić się, co zrobić z takim niechcianym upominkiem. Niektóre osoby chowają go głęboko w szafie, nawet go nie rozpakowując po to, by przy najbliższej okazji wręczyć go komuś innemu. Istnieje jednak ryzyko, że taki prezent przy okazji którejś wymiany wróci do osoby, która podarowała go nam, co byłoby bardzo niezręczne.

Dlatego lepszym rozwiązaniem jest sprzedanie takiego nietrafionego upominku za pośrednictwem któregoś z popularnych portali aukcyjnych. W dyskretny sposób pozbędziemy się go, nie ryzykując kompromitacji. Na pewno znajdzie się jakaś osoba, której spodoba się nasz upominek i kupi go z uśmiechem na twarzy, w końcu gusta są bardzo zróżnicowane.