Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Gry komputerowe coraz chętniej kupujemy w sieci!

Najprężniej rozwijającym się rynkiem w Polsce jest rynek gier komputerowych i internetowych. Powoduje to wzrost ich sprzedaży przez internet.

Bezpłatne gry internetowe, dostępne dla każdego, umożliwiające wirtualne rozgrywki z ludźmi z całego świata, przyciągają masowo coraz więcej osób. Jednak pozornie bezpłatna gra przynosi duże zyski producentom!

Gracze wydają krocie na płatne dodatki do gier, umożliwiające przechodzenie na następne poziomy, oferujące dodatkowe usługi czy wirtualne przedmioty.

Nie bez znaczenia jest też łatwy dostęp do nich – płatności można dokonać przez internet albo przez telefon komórkowy. Znajduje to przełożenie w rzeczywistości – sprzedaż gier w sklepach internetowych wciąż rośnie. W 2011 roku gracze zostawili w nich aż o 2/3 więcej niż w poprzednim roku – kwota ta to 40 mln zł. Jednym z najpopularniejszym jest sklep Steram, coraz popularniejszy jest rodzimy sklep GOG.com. Tradycyjne sklepy z grami wideo również nie mają powodów do narzekań.

W tym roku polscy konsumenci wydadzą w nich 400 mln zł! Największe zyski są prognozowane w okresie przedświątecznym. Ten segment sprzedaży wciąż jest prowadzący, jeśli chodzi o sprzedaż gier komputerowych i posiada około 57% udziału w tym rynku dystrybucji. Jednak jego pozycja zaczyna drastycznie spadać – w roku 2010 wskaźnik ten pokazywał 66,5%.

Trend ten jest zauważalny na całym świecie już od lat, a polski rynek dystrybucji gier wideo coraz bardziej upodabnia się do zagranicznych.