Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Gra Syndicate zakazana przez brutalność

Oczekiwana przez fanów gier „Syndicate” została wycofana z dystrybucji w Australii. Powodem jest zbyt wiele brutalności. To niepierwszy produkt tego typu, który nie trafi do australijskich sklepów.

Classification Board to organizacja, która określa, do jakich grup wiekowych kierowane są poszczególne gry. Po przetestowaniu gry „Syndicate”, remake’u tytułu znanego od wielu lat, postanowiła wycofać go ze sprzedaży. Spowodowane jest to nadmiarem brutalności, jaka pojawia się w grze.

Decyzja nie jest jeszcze prawomocna i producent strzelanki może odwołać się od niej. Istnieje też możliwość ocenzurowania gry i ponownego wprowadzenia jej do sprzedaży. „Syndicate” to gra o losach szefa zbrodniczej organizacji, który chcąc rozszerzyć swoje wpływy, posuwa się do wielu morderstw. Oznacza to, że głównym zadaniem gracza jest likwidowanie kolejnych przeciwników.

Przy okazji, zabija się również niewinnych cywilów, co dodatkowo oburza specjalistów. Tym bardziej, że za zabicie przypadkowych osób, otrzymuje się więcej punktów. Może to robić na wiele sposobów. Istnieje możliwość rozczłonkowywania rywali, rozrywania, przecinania.

To właśnie powoduje, że gra stała się kontrowersyjna, a jej pojawienie się na sklepowych półkach spotkało się z falą krytyki. „Syndicate” jest dostępna zarówno w wersji na komputery PC, jak i platformy Amiga czy konsole PlayStation.