Wizjonerski Mercedes: AMG Vision Gran Turismo

AMG Vision Gran Turismo

AMG Vision Gran Turismo to model Mercedesa, który teoretycznie nie istnieje, ale być może kiedyś pojawi się w sprzedaży. Na razie został komputerowo stworzony na potrzeby szóstej edycji gry Gran Turismo. Wydaje się on być szczytem najnowszej technologii, łącząc w sobie niezwykłą prędkość, niezawodność oraz elegancki wygląd. Wirtualny pojazd tak bardzo zaimponował projektantom pracującym dla koncernu motoryzacyjnego Mercedes-Benz, że postanowili zbudować realny prototyp samochodu. Niedawno został on oficjalnie zaprezentowany w dniu otwarcia nowego centrum badań i rozwoju kalifornijskiego oddziału Mercedes-Benz.

Parametry AMG Vision Gran Turismo są rzeczywiście zachwycającą i z pewnością wywrą ogromne wrażenie na każdym miłośniku sportowych aut. Pod jego maską kryje się silnik o mocy 585KM, a maksymalny moment obrotowy to 800Nm. Niestety, maksymalną prędkość, jaką jest w stanie osiągnąć nowoczesny model Mercedesa sprawdzimy jedynie na konsoli, grając w Gran Turismo 6, która ukaże się w sklepach w grudniu tego roku. Dopiero wtedy zobaczymy też, jak będzie wyglądał ten unikatowy Mercedes.

Na razie wiadomo, że jego sylwetka jest nieco inna niż w przypadku produkowanych w rzeczywistości sportowych modeli Mercedesa. Wizjonerskie auto ma dłuższą maskę, która bardzo płynnie przechodzi w linię szyby, przez co cała bryła samochodu nabiera łagodniejszego charakteru. Linia dachu mocno opada tak, że łączy się z tylnym pasem. Zmiany widać także we wnętrzu i zapewne byłyby one odczuwalne w czasie jazdy. Chodzi np. o maksymalnie odsuniętą do tyłu kabinę pasażerską. Ponadto, zwraca się uwagę na chromowane zaczepy na masce oraz podświetlany na czerwono pas znajdujący się w dolnej części karoserii, który ciekawie łączy się z ze srebrną barwą nadwozia.

Warto podkreślić, że prototyp AMG Vision Gran Turismo pewnie nigdy by nie powstał, gdyby nie pomysł Kazunori Yamauchi. To właśnie twórca gry, który chciał wymyślić coś wyjątkowego na 15. urodziny Gran Turismo, zaprosił do współpracy kilku cenionych producentów samochodów. Chciał, żeby pracownicy ich firm przygotowali projekty pojazdów, które będą wizją samochodów przyszłości i pokażą kierunek, w jakim najprawdopodobniej rozwijać będzie się motoryzacja. AMG Vision Gran Turismo ma być pierwszym samochodem, jaki pojawi się w nowej części gry. Natomiast w każdej kolejnej aktualizacji internetowej pojawiać się będą następne auta przyszłości stworzone przez inne zespoły specjalistów.


The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.