Allegro rośnie w siłę

Najpopularniejszy serwis aukcyjny w Polsce – Allegro, w tym roku znów zwiększy swoje obroty. I to o blisko 1 mld złotych w porównaniu do ubiegłego roku. Są też nowości, które już chwalą klienci.

Polski rynek e-handlu rozwija się w imponującym tempie – rosną w siłę sklepy internetowe, ale to nie one są głównym graczem na rynku e-sprzedaży. Allegro – mocno promujący się w ostatnich latach i de facto czołowy w Polsce serwis aukcyjny, w tym roku znów pobije rekordy swoich obrotów. Allegro skupia dzisiaj 50 procent całego e-handlu w internecie i choć pozostałe platformy aukcyjne i rosnące jak grzyby po deszczu sklepy internetowe starają się go gonić, to jeszcze dużo czasu upłynie zanim będą mogli pochwalić się takimi jak Allegro obrotami.

Na chwilę obecną Allegro ma aż 12 milionów użytkowników, którzy codziennie aktywnie sprzedają i kupują najprzeróżniejsze przedmioty. W liczbie tej mieści się również spora ilość sklepów i firm, które jako działalności gospodarcze, zamiast prowadzić własne e-sklepy, sprzedają za pośrednictwem Allegro. Liczba użytkowników ciągle rośnie, zwiększa się także ilość osób korzystających z zakupów internetowych, a to wszystko sprawia, że aż o 1 mld złotych wzrosną w tym roku obroty Allegro, osiągając zawrotną sumę 7,3-7,4 mld złotych.

Lider aukcyjny proponuje też ciągłe nowości, które pozytywnie odbijają się na jego zyskach: wprowadził już możliwość robienia zakupów bez rejestracji czy szansę odbioru paczki w paczkomatach, a nie tylko tradycyjną pocztą polską czy kurierem.