Będzie Google Nexus 10?

nowy tablet google

Jeszcze nie opadły emocje po prezentacji tabletu Google’a z 7-calowym ekranem, a w sieci już krążą plotki o nowym sprzęcie. Ma nim być 10-calowa wersja Nexusa.

Póki co są to spekulacje i nie mają pokrycia w żadnych deklaracjach Google’a. Jednak źródła plotek są dosyć sensowne. Firmy Wintek oraz TPK Holding, które dostarczają ekrany dla Asusa, będącego producentem tabletu Nexus, otrzymały zamówienia na 10-calowe matryce. Jest bardzo prawdopodobne więc, iż gigant z Mountain View szykuje większą wersję swojego tabletu. Internauci zwracają też uwagę na nazewnictwo – cyfra „7” sugeruje, iż Nexus pojawi się także w innym rozmiarze. A jeśli tak miałoby się stać, to łatwo się domyślić, iż będzie to właśnie przekątna około 10 cali.

Nexus 7 zbiera bardzo dobre opinie. Recenzenci doceniają go za parametry techniczne, dopracowaną ergonomię oraz rewelacyjną cenę. Wskazują jednocześnie na jego słabość – brak 3G, brak slotu kart microSD oraz matrycę 7-cali, która dla wielu użytkowników może być zbyt mała. Z tego względu Google Nexus 7 według przewidywań nie zagrozi iPadowi, chociaż kompletnie odmieni rynek tabletów z Androidem. Jeżeli jednak w sprzedaży pojawi się Nexus 10, Apple będzie miało powody do niepokoju.

Internauci spodziewają się, że Nexus 10 trafi do sprzedaży w ostatnim kwartale 2012 roku, prawdopodobnie w okresie przedświątecznym

The following two tabs change content below.