Figurski i Wojewódzki zdjęci z anteny

Poranny WF

Poranny WF” ma spore grono miłośników. Prowadzący program, Michał Figurski i Kuba Wojewódzki, kuszą słuchaczy niepoprawnym dowcipem. Ostatnio przesadzili i zarząd zdecydował się usunąć ich audycję z anteny.

To nie pierwszy wybryk Figurskiego i Wojewódzkiego, którym już kilka razy zdarzyło się trafić na języki z powodu kontrowersyjnego dowcipu. Jednak teraz być może poszli o jeden krok za daleko. W programie wyemitowanym 12 czerwca 2012 roku komentowali mecz rozegrany przez reprezentację Ukrainy w ramach mistrzostw Euro 2012. W tym kontekście panowie pokusili się o kilka niewybrednych tekstów na temat Ukrainek. Ich słowa oburzyły niektórych słuchaczy, a przez Radę Etyki Mediów zostały uznane za mowę nienawiści propagującą ksenofobię i rażące chamstwo. Rada zaapelowała do KRRiT o zajęcie się sprawą wypowiedzi z „Porannego WF-u”.

Na obraźliwe żarty Figurskiego i Wojewódzkiego zareagował także ukraiński MSZ – zażądał przeprosin. Prowadzący „Poranny WF” szybko zareagowali i przeprosili stronę ukraińską, tłumacząc jednak, iż program ma charakter satyryczny. Na oficjalne przeprosiny wobec słuchaczy zdecydował się także zarząd stacji Eska Rock. Poza tym podjął on decyzję o zdjęciu audycji z anteny. Czy na stałe?

The following two tabs change content below.