Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Gry planszowe idealne na paskudną pogodę!

Szaruga za oknem nie zachęca do spacerów. W efekcie dzieci, które spędzają więcej czasu w domu narzekają na nudę. Ratunkiem mogą się okazać tradycyjne gry planszowe!

W dzisiejszych czasach wielu z nas nie docenia planszówek. Bywają traktowane nawet jako przeżytek. Kto w dobie komputerów i konsoli gra jeszcze w tradycyjne gry? Wystarczy jednak jedna partyjka z udziałem całej rodziny, by całkowicie zmienić zdanie! Wspólna gra to przede wszystkim fantastyczna rozrywka dla wszystkich. Nawet poważni na co dzień rodzice dają się ponieść emocjom i starają się wygrać. Atmosfera może być naprawdę gorąca.

Co więcej, granie w gry planszowe bardzo zbliża. Nad planszą toczą się rozmowy, które pozwalają lepiej poznać się nawzajem. W takiej atmosferze dzieci z pewnością chętniej opowiedzą Ci o swoim dniu, niż wtedy gdybyś zadał im takie samo pytanie w czasie ważnej rozgrywki na komputerze.

Aby Wasze wspólne sesje były udane, powinieneś zadbać o odpowiedni dobór gier. Zwróć uwagę na to, by były dostosowane do wieku graczy. Zwykle kryterium jest tu wiek najmłodszego z graczy. Postaraj się też, by tematyka gry odpowiadała Waszym zainteresowaniom. Wybór gier dostępnych w sklepach jest na tyle szeroki, że nie powinno Ci to sprawić większych trudności. Zresztą nawet najprostszy chińczyk może dostarczyć Wam mnóstwa emocji i ciekawej zabawy!