Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Sklep internetowy – darmowy, płatny czy może unikalnie zaprojektowany?

Coraz więcej firm decyduje się dziś na założenie własnego sklepu internetowego. Jak to robią i czy opłaca się płacić za profesjonalny sklep, czy lepiej postawić na opcje darmowe?

Choć popularność zakupów internetowych w Polsce ciągle rośnie, to z każdym dniem w sieci pojawiają się i nowe sklepy internetowe, które liczą na zwiększenie zysków i lepszą sprzedaż niż w punkcie stacjonarnym gdzieś w mieście. Problem w tym, że wbrew wszelkim zaletom e-handlu, na początek trzeba w niego nieźle zainwestować lub też wybrać opcje tańsze, nie dające firmie pełnej funkcjonalności sprzedażowej.

Jaką platformę sklepową wybrać dla firmy? Są trzy podstawowe możliwości:

  • Sklep darmowy – z wykorzystaniem darmowej platformy handlowej (tu ograniczeniem najczęściej jest liczba produktów, jakie można wystawić do sprzedaży, brak możliwości integracji z wyszukiwarkami, mniej opcji płatności itd.).
  • Sklep płatny – wykupiony na platformie sklepowej (zwykle nie ma żadnych ograniczeń, ale szablonów jest tylko kilka do wyboru, przez co nasz sklep staje się mocno podobny do innych).
  • Sklep zaprojektowany na zamówienie – zwykle najdroższy, ale i dający największe pole manewru właścicielowi firmy, z możliwością bezproblemowego dodawania nowych opcji i funkcjonalności i z pomocą firmy go tworzącej w razie jakichkolwiek problemów.

Bez względu na wybór, warto wiedzieć, że sukces zależy nie tylko od dobrej, sprawnej i funkcjonalnej platformy sklepowej, ale również od reklamy nowej strony www, jej promocji w sieci i odpowiedniego pozycjonowania.

 

Dowiedz się więcej z artykułu pt. „Jak założyć sklep internetowy”.