txtr beagle – (bardzo) tani e-czytnik

txtr beagle

Firma txtr zaprezentowała urządzenie o nazwie beagle. Jest to bardzo tani czytnik e-booków. Cena to zaledwie 10 euro.

beagle na pewno nie będzie rewolucją technologiczną, jednak pod względem ceny wyznaczy nowe standardy. To urządzenie ma szansę kompletnie odmienić rynek e-czytników. Sprzęt z ekranami e-ink ma niewątpliwe zalety, jednak wiele osób powstrzymywało się z jego zakupem ze względu na cenę. Decydowały się na bardziej uniwersalne, bo wielofunkcyjne, tablety. Lecz beagle wywraca wszystko do góry nogami – 10 euro to kwota, jaką niemal każdy może wydać bez większego zastanowienia.

Rzecz jasna przy takiej cenie nie ma co liczyć na powalającą specyfikację. Można jednak uznać, iż txtr beagle to w pełni funkcjonalne urządzenie, w którym zawarto niezbędne minimum technologiczne. Mamy więc 5-calowy ekran eink, o rozdzielczości 800×600 i 8 stopniach szarości. Grubość obudowy to zaledwie 4,8 mm i 14 mm w najgrubszym miejscu, gdzie znajdzie się komora na baterie AAA. To kolejna ciekawostka – beagle nie będzie posiadał wbudowanego akumulatora. Zestaw dwóch baterii ma starczyć na ponad rok, przy założeniu, że będziemy czytać od 12 do 15 książek rocznie.

txtr beagle będzie wyposażony w 4 GB pamięci. To niewiele, jednak skoro ma kosztować tyle, co jedna papierowa książka, nie ma co wybrzydzać. Według producenta jednocześnie w pamięci będzie można przechowywać do 5 książek, które przed wgraniem do beagle muszą zostać przetworzone przez dedykowaną aplikację na Androida. Na czytnik przerzucimy je za pomocą Bluetootha.

beagle zapowiada się na bardzo przystępny i użyteczny sprzęt. Do tego txtr zadba o to, abyśmy poczuli sympatię do naszego budżetowego e-czytnika. Firma udostępni tylne osłonki obudowy w kilku atrakcyjnych kolorach.

[źródło informacji: txtr.com]

The following two tabs change content below.