Uwaga – oszustwo! Wezwanie do spłaty długu

Inkasso vgt sa - oszustwo

Wyborcza.biz poinformowała o kolejnych oszustach żerujących na polskich firmach. Inkasso VGT SA rozsyła do przedsiębiorstw wezwanie do spłaty długu. Uwaga – to próba wyłudzenia!

Pismo od Inkasso VGT SA sprawia poważne wrażenie i wygląda na dokument sporządzony w firmie windykacyjnej. Wezwaniu do spłaty długu towarzyszy prawna otoczka – powoływanie się na ustawy, informacja o ewentualnym wpisaniu do Krajowego Rejestru Długów i innych rejestrów dłużników. Inkasso podaje kwotę do spłaty oraz wyznacza termin – 7 dni od otrzymania pisma. W kopercie znajduje się też blankiet z numerem konta.

W liście nie ma informacji o tym, z jakiego tytułu powstało domniemane zobowiązanie. Prawnik, któremu pokazano pismo, rozpoznał w nim bubel prawny nastawiony na naciąganie przedsiębiorców. Oprócz wspomnianych braków, w wezwaniu brakuje rozbicia kwoty na należność główną, odsetki oraz należności uboczne. Nie znajdziemy tam też informacji, czy Inkasso jest wierzycielem, czy działa jako przedstawiciel wierzyciela. To nie jedyne uchybienia, ich lista jest dużo dłuższa. Krótko mówiąc – wezwanie do spłaty długu od Inkasso VGT SA powinno trafić do kosza lub do prokuratury.

Firma Inkasso VGT SA nie figuruje w KRS. Nie wynajmuje również lokalu pod adresem podawanym w piśmie.

[ źródło informacji: wyborcza.biz]

The following two tabs change content below.