Apple planuje iPada „mini”

ipad mini

Wygląda na to, że Apple odchodzi od polityki „jednego produktu”. Na rynek ma trafić mniejsza wersja iPada. Informacje pochodzą z nieoficjalnych źródeł.

Osoby związane z firmą ujawniły plany Apple’a w rozmowie z „Bloombergiem”. Plotki odnośnie mniejszego tabletu ze znaczkiem nadgryzionego jabłka krążyły po sieci od jakiegoś czasu. Teraz w końcu wiadomo coś więcej. iPad mini miałby się pojawić w sprzedaży już w październiku tego roku. Rozmiar ekranu będzie się mieścił w przedziale 7 do 8 cali. Najbardziej zaskakująca jest cena – Apple ma zaoferować iPada mini za około 199 dolarów. Oznaczałoby to, że gigant z Cupertino zmienia strategię i zamierza walczyć o klienta atrakcyjną ceną.

Po premierze tabletu Google’a większość ekspertów uznała, że Nexus 7 nie będzie rywalizował z iPadem, ze względu na to, iż urządzenia te dysponują różnej wielkości matrycami i są adresowane do innych użytkowników. Jednak jeśli Apple wypuści wersję mini, w segmencie tanich, małych tabletów zacznie się prawdziwa jatka. Dotychczas walka miała się toczyć między Nexusem 7 a nowym Kindlem Fire. Teraz do potyczki wkroczy dziecko lidera branży. Producenci zapewne boleśnie to odczują, jednak dla klientów to świetna wiadomość – będzie taniej i lepiej.

[źródło” bloomberg.com]

The following two tabs change content below.