Będzie Microsoft Office na iOS i Androida

Microsoft Office na iPada, iPhona i Androida

Plotki o mobilnej wersji pakietu biurowego Microsoftu zyskały kolejne potwierdzenie – The Verge „z dobrze poinformowanych źródeł” wie, że Office Mobile zadebiutuje już niebawem.

Bardzo interesująca jest informacja, że pakiet Office będzie dostępny na iOS i Androidzie. Microsoft nie zamyka się więc na inne platformy, mimo iż samemu próbuje zaistnieć na rynku urządzeń mobilnych (Windows 8 zaprojektowano z dużym naciskiem na taki sprzęt, walkę o serca klientów rozpoczyna też tablet tej firmy – Surface, a w drodze są podobno kolejne „dachówki” ze stajni Billa Gatesa). Dzięki temu użytkownicy gadżetów Apple’a oraz smartfonów i tabletów z zainstalowanym systemem operacyjnym Google’a, również będą mogli korzystać z najpopularniejszego pakietu biurowego. Niezależnie od jego wad i zalet, jest to wygodne, ponieważ Microsoft Office jest bardzo rozpowszechniony i przymusowa przesiadka na inny pakiet biurowy potrafi utrudnić pracę. Dzięki posunięciu giganta z Redmont, użytkownicy będą mieli wybór. Nie trudno zgadnąć, że otwierając się na konkurencyjne systemy operacyjne, firma może dużo zyskać.

Podstawowa wersja Office Mobile będzie umożliwiała jedynie przeglądanie plików. Dopiero wykupienie subskrypcji Office 365 pozwoli na edycję. Subskrypcję będzie można nabyć bezpośrednio z poziomu aplikacji, możliwe też będzie hurtowe opłacenie kodów, które następnie organizacje i firmy będą mogły dystrybuować między swoich pracowników.

Według informacji uzyskanych przez portal The Verge, Office Mobile będzie dostępny już od marca 2013 roku.

[źródło: theverge.com]

The following two tabs change content below.