Będzie nowe GPU ARM – Mali-450

 

mali-450

„Mali” to nazwa, która już się dobrze opatrzyła użytkownikom smartfonów oraz tabletów. To GPU wyprodukowane w technologii ARM, montowane głównie w budżetowych konstrukcjach. Mali-400 już niebawem doczeka się swojego następcy – Mali-450.

W specyfikacji niemal każdego budżetowego tabletu oraz w specyfikacjach wielu smartofnów odnajdujemy układ graficzny Mali-400. To udana, budżetowa konstrukcja, która stworzyła interesującą alternatywę dla Tegry 2. Obecnie na rynku mamy już Tegrę 3. Konkurencja jednak nie śpi. W sprzedaży już niebawem pojawi się też nowe GPU zbudowane w architekturze ARM. Będzie to Mali-450. Nowy układ, jak zapewnia firma, będzie obsługiwał do 8 rdzeni i mam nadzieję, że również będzie pełnił rolę tańszego „zamiennika” Tegry.

Na stronie producenta znajdujemy informację, że Mali-450 ma być jeszcze lepszą konstrukcją niż jego poprzednik. Relacja między efektywnością a zapotrzebowaniem na energię ma wypadać bardzo korzystnie, do tego dojdzie oczywiście konkurencyjna cena. Układ ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na moc tabletów, która mają ekrany z coraz wyższą rozdzielczością oraz stają się platformami do gier o coraz lepszej grafice.

[źródło: arm.com]

The following two tabs change content below.