Drogie tablety z Windows 8

windows 8 rt

Wygląda na to, że Microsoft nie zamierza podbijać rynku tanich tabletów. Firma ustalił opłaty licencyjne za system operacyjny Windows 8 RT – wyniesie ona od 80 do 95 dolarów za sztukę.

Kwota niby nie jest bardzo duża, jednak należy wziąć pod uwagę specyfikę rynku tabletów. Coraz szybciej rozwija się segment tanich urządzeń, w cenie nieprzekraczającej 200 dolarów. Przy takiej kwocie dodatkowy koszt wynikający z konieczności opłacenia licencji za Windows 8 RT spowoduje, że z portfela ubędzie nam około 30% więcej pieniędzy. Ciekawe, jaką strategię walki o pozycję na rynku tabletów ma Microsoft, skoro obecnie najpopularniejszy mobilny OS, czyli Android, jest darmowy? Sprzęt chodzący na software Google’a będzie wygrywał ceną.

Wieści odnośnie wysokości opłat licencyjnych nie są oficjalne. Ostatnie pogłoski mówią o wspomnianym przedziale 80-95 dolarów, przy czym firma skłania się do ustalenia najpopularniejszej stawki na poziomie 85 dolarów. Jednak póki Microsoft nie wypowie się na ten temat, wysokie koszty tabletów z Windowsem 8 pozostają kwestią spekulacji. Wszystko rozstrzygnie się w 3 kwartale 2012 roku, gdy do sprzedaży trafią pierwsze urządzenia oparte na OS giganta z Redmond.

The following two tabs change content below.