Facebook wprowadza hashtagi

Facebook hashtag

Hashtagi zyskały popularność, dzięki Twitterowi. Poza tym, z tej opcji korzystają także inne serwisy, w tym Google+ czy Instagram. Teraz postanowił je wprowadzić również najsłynniejszy portal społecznościowy, Facebook. Jak zapewniają specjaliści, możliwość korzystania z „kratki” pozwoli na łatwiejsze śledzenie interesujących nas tematów, o których piszą użytkownicy FB.

Hash, „kratka”, „#” to znaczek, który ma poprzedzać słowa lub całe wyrażenia dotyczące dowolnej kwestii. Jeśli skorzystamy z niego na Facebooku, zacznie pojawiać się odnośnik do wszelkich wpisów na konkretny, oznakowany temat. To natomiast sprawi, że łatwiej będzie nam śledzić interesującą nas tematykę poruszaną na portalu. Uzyskamy szybki dostęp do wielu innych wpisów publikowanych przez internautów. Nie będziemy musieli spędzać czasu na mozolnym wyszukiwaniu pojedynczych postów na temat, który nas ciekawi.

Specjaliści twierdzą, że hashtagi na Facebooku były potrzebne od dawna. To one mają sprawić, że będziemy mogli na bieżąco sprawdzić, co istotnego dzieje się na świecie lub też, o czym interesującym rozmawiają inne osoby. Wyszukiwanie wpisów oznakowanych „kratką” będzie odbywało się na tej samej zasadzie, co szukanie wszelkich innych treści na FB. Poza tym, wszystkie posty na dany temat będzie można znaleźć po naciśnięciu na hashtag.

Oprócz tego, że hashtagi mają sprawić, że w łatwiejszy sposób będziemy docierali do konkretnych wpisów poruszających ściśle określone tematy, to po prostu ma to również pomóc w uporządkowaniu wszystkich treści zawartych na portalu. Należy przy tym dodać, że tak samo, jak w przypadku zwykłych postów publikowanych na Facebookowej tablicy, hashtagi będą mogły być widoczne przez te osoby, którym to umożliwimy. Jeśli nie będzie nam to odpowiadało, nie będziemy musieli korzystać z opcji publicznej, widocznej dla wszystkich.

Chociaż wprowadzenie hashtagów było szumnie zapowiadane w sieci już od dłuższego czasu, to jednak na chwilę obecną, z opcji tej może korzystać tylko określona część użytkowników. Oczywiście, Facebook zapowiada, że usługa będzie rozszerzana tak długo, aż dotrze do wszystkich osób posiadających profile w serwisie. Poza tym, według osób zarządzających, całkiem niedługo mają pojawić się rozszerzone funkcje hashtagów, w tym np. możliwość wyszukiwania najpopularniejszych tematów.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.