Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Hipnoza budzi potencjał

Ludzie często nie zdają sobie sprawy z własnych możliwości, dlatego nie podejmują się realizacji marzeń. A wystarczy tylko odblokować swoją podświadomość, by zupełnie inaczej postrzegać rzeczywistość.

Można tego dokonać za pomocą hipnozy. Wprowadzenie umysłu w stan pozaświadomy, gdzieś między jawą a snem, daje niemal nieskończone możliwości. Wtedy mózg podatny jest na wszelkiego rodzaju sugestie i wydobywa z najgłębszych obszarów podświadomości przetrzymywane tam wzorce i schematy zachowań. Poprzez ich poznanie docieramy do ukrytych motywów postępowania. Wiedząc o nich możemy je zmienić. Hipnoza dzięki temu pomaga m.in. w rzucaniu nałogów.

Wnikając w umysł podczas transu terapeuta musi używać specjalnego języka hipnotycznego. Dzięki niemu może tworzyć zupełnie nowe obrazy, kreować sytuacje lub przywoływać pozytywne wspomnienia, którym pacjent bez najmniejszego oporu się poddaje i które zostaną w podświadomości. Osoba poddana hipnozie tworzy więc pewne wyobrażenia, które pomagają w innym spojrzeniu na świat. Hipnoza pomaga porzucić stare nawyki, poprzez zakodowanie w nieświadomości informacji o tym, że nie należą one do naszej codzienności, pomaga nauczyć się jezyka obcego, poprzez wywoływanie miłych skojarzeń z nieznanymi słowami.

Hipnoza budzi więc potencjał nawet w osobach, które wcześniej były do czegoś uprzedzone, bądź nie wierzyły w swoje możliwości. Jeśli seans wprowadzania w hipnozę jest przeprowadzony zgodnie z zasadami, podczas pełnej śwaidomości pacjent nie ma możliwości rozróżnienia, które sytuacje zdarzyły się naprawdę, a które zostały mu sztucznie narzucone.