Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Irlandczycy wyprzedają nieruchomości

Kryzys finansowy w Irlandii widoczny jest wyraźnie na tamtejszym rynku nieruchomości.  Irlandczycy, by zapewnić sobie środki do życia, sprzedają swoje domy. Za połowę ich wartości.

Irlandia w końcu przyznała, że bez pomocy Unii Europejskiej nie przezwycięży ogromnych kłopotów finansowych. Bruksela zdecydowała się wpompować w budżet irlandzki aż 100 mld euro, czyli niewiele mniej niż niedawno pożyczyła Grecji. Te pieniądze uchronią Irlandię od bankructwa, którego najbardziej obawiają się Irlandczycy.

Nikt nie jest póki co w stanie przewidzieć, ile kryzys będzie trwał. Ci Irlandczycy, którzy żyją bez jakichkolwiek oszczędności, już teraz myślą o tym, by zabezpieczyć się na najbliższe miesiące. Większość z nich decyduje się, by sprzedać domy. Niestety teraz są one warte dwa razy niej niż jeszcze dwa lata temu. Ceny nieruchomości z 300 tys. euro za dwupokojowe mieszkanie w Dublinie spadły do ok. 150 tys. euro.

To w korzystnej pozycji stawia Polaków, którzy wyemigrowali do Irlandii i pracują tam na dobrych warunkach. Oszczędności zbierane przez lata, pozwalają im kupić mieszkanie. Wiele z nich się na to decyduje, głównie dlatego, by po latach, kiedy koniunktura będzie korzystniejsza, sprzedać daną nieruchomość i jeszcze na niej zarobić.