Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Jak zwalczyć łupież raz na zawsze?

Jeśli Twoje ciemne ubrania często pokryte są białym pyłkiem, prawdopodobnie masz łupież. To kłopotliwe schorzenie, które może utrudnić Ci życie, warto więc dowiedzieć się, jak się go pozbyć.

Zdecydowana większość z nas, kiedy zauważa u siebie pierwsze objawy łupieżu sięga po zwykły szampon przeciwłupieżowy z marketu. Tymczasem tego typu preparaty bardzo rzadko okazują się wystarczająco skuteczne.

W walce z łupieżem warto wytoczyć silniejsze działa. Aby wybrać dobry szampon przeciwłupieżowy, przede wszystkim powinniśmy dokładnie wczytać się w jego skład. Jeśli znajdziemy w nim siarkę, selen, cynk i kwas salicylowy, możemy być pewni, że dokonujemy dobrego wyboru.

Na poszukiwanie szamponów z dobrym składem najlepiej wybrać się do apteki, w drogeriach spotyka się je bardzo rzadko. Jeśli łupież nie jest zbyt intensywny, możemy spróbować także domowych sposobów.

Najprostszy z nich to przygotowanie okładu z oleju sezamowego lub oliwy z oliwek. Wystarczy wsmarować go w skórę głowy, odczekać ok. pół godziny, a następnie dokładnie umyć głowę. Możemy spróbować także nacierania włosów plastrami cytryny.

Warto jednak zaznaczyć, że domowe sposoby rzadko okazują się na tyle skuteczne, by uniknąć wizyty u lekarza lub zakupu specjalistycznego szamponu w aptece.