Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Mamy jedne z najlepszych uczelni na świecie

Studia z zarządzania w Polsce należą do jednych z najlepszych na świecie. Szczególnie te podjęte na Akademii Koźmińskiego i w Szkole Głównej Handlowej.

Te dwie uczelnie to polska ostoja zarządzania. Potwierdził to ranking przygotowany przez „Financial Times”, który brał pod uwagę uczelnie z całego świata i z nich wyodrębnił najlepszą pięćdziesiątkę z edukacją na najwyższym poziomie.

Są powody do dumy, bo Akademia Koźmińskiego uplasowała się na 30 pozycji awansując z 36 miejsca, przyznanego jej w roku ubiegłym. SGH zajęła nieco dalsze, 47 miejsce. To wyróżnienie, bo w roku ubiegłym znalazła się poza klasyfikacją. Bezkonkurencyjna w 2010 roku okazała się szkoła międzynarodowa mająca swoje siedziby w wielu stolicach europejskich, m.in. w Paryżu, Berlinie czy Madrycie. Mowa tu o ESCP Europe.

Specjaliści z „Financial Times” w przygotowaniu zestawienia brali pod uwagę kilka kategorii: zarobki absolwentów uczelni, zajmowane przez nich stanowiska oraz renomę firmy, w której znaleźli oni zatrudnienie. Dane dostarczyły im ankiety wypełniane przez byłych studentów badanych uczelni. Okazuje się, że w skali światowej Polacy nie zarabiają wcale mało. Absolwenci SGH pod tym względem zajmują 22 miejsce.