Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Na co cierpią dziś nasze włosy i jak o nie dbać?

Choć nie bolą i nie uskarżają się, to jednak włosy wymagają od nas pielęgnacji. Prawidłowo zadbane będą naszą ozdobą. Żeby tak było, muszą być odżywiane i chronione przed czynnikami zewnętrznymi.

Wiosna to dla włosów szczególna pora roku. Właśnie teraz potrzebują zwiększonej uwagi, by mogły odzyskać swój blask po trudnej zimie. Niskie temperatury zazwyczaj silnie wysuszają włosy a noszenie nakryć głowy powoduje, że są one dodatkowo niszczone i osłabione. Dlatego obecnie potrzebują zastrzyku energii. Żeby im to zapewnić, powinniśmy podjąć odpowiednie kroki. Przede wszystkim, na tyle, na ile to możliwe nie przesuszajmy ich. Starajmy się rezygnować z suszenia suszarką i używania innych urządzeń takich, jak prostownice czy lokówki.

Jeśli nie jest to konieczne, rezygnujmy z wystawiania włosów na gorące powietrze. Zrezygnujmy też z farbowania – niech odpoczną. Unikajmy też nakryć głowy – nasze włosy chcą oddychać! Dostarczajmy organizmowi witamin i mikroelementów. Włosy szczególnie lubią witaminy A, E i B. Wzbogaćmy dietę o warzywa i owoce.

Nie zapomnijmy również o dobrych kosmetykach. Nie tylko odpowiednio dobrane szampony, ale obowiązkowo używane odżywki i maseczki poprawią nawilżenie włosów i odbudują ich strukturę. Dbajmy także o końcówki – te części włosów nawilżajmy wyjątkowo dobrze, by chronić je przed rozdwajaniem się. Powinniśmy też regularnie je przycinać. Pokonajmy również łupież, który powoduje znaczne obniżenie atrakcyjności włosów, a dodatkowo sprawia nam dyskomfort. W drogeriach i aptekach znajdziemy bardzo dobre specyfiki pozwalające na jego szybkie zwalczenie.