Odpowiednie słowa zawarte w CV mogą zdziałać wiele!

Szukasz pracy? Wysłałeś aplikację już w wiele miejsc i ciągle bez rezultatu? Spójrz na swoje CV i odpowiedz sobie na pytanie: czy na jego podstawie sam byś siebie zatrudnił?

Czasem problem tkwi w nieatrakcyjnym przekazywaniu swojej oferty. Na pewno masz wiele do zaoferowania, ale pracodawca nigdy się tego nie dowie, jeśli nie będzie to przykuwało uwagi na papierze! CV to przecież Twoja wizytówka. Musi być zatem czytelna i przejrzysta. Warto więc poświęcić trochę czasu i sprawić, by przykuwała wzrok zarówno formą, jak i treścią.

Odpowiedni dobór słów może zdziałać cuda. Unikaj zbyt lakonicznej treści. Wypunktuj za jakie rzeczy, jak długo i kiedy byłeś za coś odpowiedzialny. Wypisz wszystkie swoje osiągnięcia, podawaj przykłady. Stosuj słowa-klucze. Osoby zajmujące się rekrutacją często szukają odpowiednich słów. Oto niektóre z nich: umiejętność rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji (50 proc.), komunikatywność w mowie i w piśmie (44 proc.), umiejętności przywódcze czy budowanie zespołu.

Obowiązkowo zachowaj jeden styl. Chaotyczne CV nie pomoże ci w zdobyciu odpowiedzialnego stanowiska!