Rozwijająca praca to podstawa!

Z przeprowadzonych badań wynika, że studenci i absolwenci poszukujący pracy chcieliby rozwijać swoje umiejętności zawodowe. I wymagają, by pracodawca im to zapewnił!

Jak pokazują ostatnie badania przeprowadzone na wchodzących w życie zawodowe respondentach, priorytetowym kryterium wyboru pracy są możliwości rozwoju i zdobycia doświadczenia zawodowego. Młodzi ludzie stawiają na firmy, które zapewnią im szkolenia i kursy, umożliwiające zdobycie nowych umiejętności. Ważnym aspektem branym pod uwagę jest też atmosfera panująca w pracy i pozycja firmy na rynku. O dziwo na szarym końcu listy studenci wymieniają wysokie wynagrodzenie.

Badania dotyczyły też sposobu poszukiwania pracy. Jak się okazuje prawie nikt nie przegląda już ofert w gazetach, większość w tym celu korzysta z portali internetowych. Najbardziej jednak poszukujący pracy liczą na bezpośrednie znajomości w firmie lub też rekomendacje znajomych, którzy już w niej pracują. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się poszukiwania pracy w formie praktyki.