Sacrum Profanum już 12 września

12 września to ważna data w tegorocznym kalendarzu miłośników muzyki. Tego dnia rozpocznie się w Krakowie festiwal Sacrum Profanum. Potrwa do 18 września.

Tematem festiwalu będzie muzyka skandynawska i można się spodziewać, że to właśnie jej miłośnicy ściągną najtłumniej. Dla przypomnienia napiszmy trochę o konwencji Sacrum Profanum. Jest ona o tyle unikatowa, że w ramach jednego wydarzenia łączy się gatunki muzyki zazwyczaj uważane za bardzo od siebie odległe. I tak w ramach grupy koncertów miłośnicy pięknych dźwięków będą mieli okazję posłuchać zarówno muzyki klasycznej (program Modern Classic) oraz twórczości współczesnych islandzkich muzyków (program Freak, a w jego ramach Múm, Amiina, Hogni Egilsson i inni).

Organizatorzy festiwalu Sacrum Profanum zapowiadają, że koncerty zachwycą nie tylko muzyką, ale też wizualną oprawą. Mowa tu o efektach specjalnych oraz uważnie dobranych sceneriach. Muzycy w tym roku zagrają w industrialnym otoczeniu miejsc takich jak Fabryka „Emalia” Oskara Schindlera, Muzeum Inżynierii Miejskiej czy Hala Ocynowni Elektrolitycznej ArcelorMittal Poland.

 

The following two tabs change content below.