Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Serum ożywi zmęczoną skórę

Krem do twarzy na dzień i na noc to obowiązkowy zestaw pielęgnacyjny kobiety. Szczególnie zimą, kiedy skóra poddawana jest ekstremalnym warunkom atmosferycznym, warto zaopatrzyć się także w serum.

Serum będzie stanowiło doskonałe uzupełnienie kuracji odżywczej dla skóry. Zimą narażona jest ona na wysychanie i pękanie. Zazwyczaj cera staje się ziemista i matowa. jest pozbawiona blasku. Szybko można ją jednak doprowadzić do pożądanego stanu. I tu właśnie pomocne jest serum, które nie tyko nawilża, ale zapewnia skórze koktajl substancji odżywczych.

Serum to koncentrat sporządzony z substancji aktywnych o wysokim stężeniu. Dlatego też jest bardziej skuteczny niż zwykły krem. Szybko wnika w najgłębsze partie skóry, przez co dogłębnie je wzmacnia i odżywia. Skóra natychmiast staje się bardziej jędrna i nawilżona. Mimo to serum powinno się stosować jednocześnie z kremem, nakładając jego cienką warstwę pod warstwę kremu.

Taki zabieg należy powtarzać raz w tygodniu. Jeśli jednak skóra po zimowych torturach wymaga szybkiej interwencji, można zastosować tygodniową kurację, stosując serum codziennie. W ten sposób szybko złagodzimy podrażnienia, zmiękczymy i ożywimy skórę. Co więcej ochronimy ją dodatkowo przed oznakami starzenia.