Specjalizacja – personal shopper

Lubisz być na czasie? Uwielbiasz bawić się modą i mogłabyś całe dnie spędzać w centrach handlowych poszukując ciekawych ciuchów. Dlaczego by na tym nie zarobić?

Jeśli masz wrodzony talent do stylizacji, masz wyczucie smaku, nie męczą cie długie zakupy, a do tego dobrze dogadujesz się z ludźmi – obróć to na swoją korzyść. Swoje hoobby możesz zamienić w pracę i to bardzo dobrze płatną. Zostań personal shopper i pomóż osobom, które są Twoim przeciwieństwem.

Personal shopper to profesja, która w Polsce istnieje od kilku lat. Na początku została doceniona tylko przez celebrytów, z biegiem czasu jednak z usług prywatnych zakupowiczek korzysta coraz więcej kobiet, nie brakuje też mężczyzn gotowych na modowe eksperymenty.

Czy w zasadzie zajmuje się personal shopper? Tym, co lubi najbardziej. Całe godziny spędza na zakupach. Jednak nie dla siebie, a dla osoby, która korzysta z jej usług. Nie raz dostaje misję, by samodzielnie wybrała ubrania, skomponowała z nich odpowiednie na różne okazje zestawy oraz dobrała dodatki, a wszystko dostarczyła konkretnej osobie. Częściej jednak jej zadaniem jest towarzyszenie zagubionym w świecie mody osobom, doradzanie im w kwestii ubioru, pomaganie w przymierzalni lub w opracowaniu całej stylizacji. Jak na kogoś, kto w modowych nowościach jest na bieżąco to pestka.

Bardzo opłacalna. W dużych miastach w Polsce, osoby, które decydują się na pomoc asystentki w zakupach są skłonne zapłacić nawet 200 zł za godzinę jej pracy lub nawet 1000 zł za cały dzień. Skoro rynek daje okazję, by swoje, wydawałoby się błahe, umiejętności przekuć w złoto, czemu z tego nie skorzystać?