Więcej płatnych treści na stronie Gazety

wyborcza.biz

Chociaż już pierwsze ograniczenie dostępu do treści znajdujących się na stronie internetowej Gazety Wyborczej było zaskoczeniem dla czytelników, to wydawca zdecydował, że zakres dostępnych artykułów będzie jeszcze bardziej okrojony. Zarządzająca Gazetą spółka medialna Agora postanowiła, że opłaty za pełny dostęp do treści będą obowiązywały nie tylko w przypadku strony samej Gazety Wyborczej i 7 innych miesięczników tak, jak miało to miejsce od września 2012 r. Płatności pojawią się również w serwisie wyborcza.biz i na 22 stronach regionalnych przynależnych do Wyborczej.

W zamian za objęcie opłatami następnych stron, Agora zdecydowała się na udostępnienie artykułów w formie mobilnej, przy wykorzystaniu odpowiednich aplikacji. Podkreślono przy tym, że decyzja była ściśle związana z dużym zainteresowaniem artykułami Gazety Wyborczej wśród użytkowników tabletów oraz smartfonów. Teraz każdy czytelnik będzie mógł samodzielnie wybrać opcję dostępu, która będzie mu najbardziej odpowiadała. Można kupić ogólnokrajowy pakiet Piano albo wybrać jeden spośród 3 pakietów, które dają dostęp jedynie do tekstów Gazety Wyborczej publikowanych na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych.

Pojawiły się także nowe opcje pakietowe dla osób chcących wykupić subskrypcje. Ich ceny będą wahały się teraz od 17,90 zł za miesiąc do 399,90 zł za cały rok. Noworoczne zmiany są jednak jeszcze większe, ponieważ przy okazji poszerzania liczby serwisów objętych opłatami i ogłaszania nowych pakietów, podjęto także decyzję o usunięciu z systemu płatności Piano miesięczników o tematyce lifestylowej. Opłaty będą natomiast wymagane w przypadku serwisów oferujących aktualne wiadomości czy ciekawe reportaże. Wydawca liczy, że jeśli opłaty będą dotyczyły tych najciekawszych treści, to zwiększy się liczba osób płacących za dostęp do tekstów.

Dyrekcja Gazety Wyborczej jest przekonana, że dzięki wprowadzonym na początku tego roku zmianom, uda jej się poszerzyć grono czytelników, jednocześnie ułatwiając odbiorcom dostęp do treści z każdego urządzenia elektronicznego. Sprawi to, że w każdym miejscu i o dowolnej porze Polacy będą mogli uzyskać dostęp do artykułów prezentowanych w serwisach internetowych jednej z najpopularniejszych gazet ukazujących się na rodzimym rynku.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.